تغییر سایز بینی با پلاسماجت
۱۹
شهریور

تغییر سایز بینی با پلاسماجت

تغییر سایز بینی با پلاسماجت

تغییر سایز بینی بدون جراحی :

بینی در مرکز صورت هر فرد است و تاثیر زیادی در چهره دارد . روش های زیادی برای تغییر سایز و شکل بینی وجود دارد . یکی از این روش ها جراحی بینی یا رینوپلاستی است که روش تهاجمی است و هزینه زیادی دارد ودوره نقاهت طولانی دارد روش های دیگر نیز وجود دارد همانند : تزریق فیلتر ، استفاده از نخ لیفت و فرم دهی بینی با تغییر سایز بینی با پلاسماجت است .این روش ها مناسب برای کسانی است که نیاز به تغییرات جزعی دارد این روش ها تهاجمی نیستن و نیاز به جراحی ندارد.

تغییراتی که بدون عمل میتوان روی بینی انجام داد :

برطرف کردن عدم قرینگی دو طرف بینی
کج بودن بینی
صاف نبودن سطح بینی (فرورفتگی یا برآمدگی)
اصلاح جزئی قوز بینی
اصلاح جزئی افتادگی بینی

روش پلکسر بینی با پلاسماجت :

روش پلکسر بینی یکی از روشهای نوین برای تغییر سایز بینی با استفاده از پلاسماجت است . پلکسر دستگاهی است که پلاسما تولید میکند که درزمینه های گوناگون استفاده میشود از جمله کوچک و خوش فرم کردن بینی های گوشتی و برطرف کردن نقص های کوچک در بینی هستش. در روش پلاسماجت با ایجاد نقطه های ریز سوختگی ها که عمقی تر از ظاهر آن است که بعد از بازسازی پوست بینی یک درجه جمعتر شده و کمی لیفت میشود .این کار را باید چندین نوبت در چند ماه انجام داد .

عملکرد پلاسماجت :

پلاسما حالت چهارم ماده محسوب میشود (جامد ، مایع ، گاز و پلاسما ) که حالت بینابینی دارد و باعث یونیزاسیون سلولی میشود ، که به صورت گاز پر حرارت که حاوی ذرات باردار هستش و دستگاه پلکسر ، با تولید پلاسما این امکان را ایجاد میکند تا از مواد تولید شده برا ی درمان استفاده کرد .کار پلاسما به این صورت است که با برخورد پلاسما به پوست و بافت چربی (از طریق یک اپلیکاتور با سری سوزن مانند ) به دلیل گرمای شدید و ایجاد شار الکتریکی بافت پوست خودش رو جمع میکند و بافت چربی از بین میره و بافت عضله ای در نواحی زیرین هم کوچک و جمع میشن . در این روش نقاط ریز کنارهم توسط پلاسماجت سوزانده میشود که فقط سطحی ترین لایه پوست آسیب میبیند و در نتیجه اسکار بجا نمیگذرد ولی در عین حال بدلیل تبخیر قسمتهایی از لایه های عمقی پوست جمع میگردد در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد ، عمق خطوط کمتر میشود و روزنه ها کوچیکتر شده و پوست ناحیه لیفت میشود .

ماندگاری انجام پلاسماجت روی بینی :

ماندگاری پلاسماجت روی بینی برای افراد بالای سن 18 سال به صورت دائمی و طولانی است فقط در بعضی افراد با بینی گوشتی یا اصلاحی بوده اند بعد از دو الی سه سال به ترمیم و انجام دوباره پلاسماجت نیاز دارد. اما در افراد زیر 18 سال چون احتمال رشد و تغییر وجود دارد نیاز به ترمیم دارد .

مراقبت های پیش از پلاسماجت :

7 تا 12 روز قبل از درمان از مصرف داروهای انعقاد خون و ویتامین E بپرهیزید
یک هفته قبل از انجام پلاسماجت به طور مستقیم در برابر نور قرار نگیرید.
یک هفته قبل از پلاسماجت از نوشیدن الکل خودداری کنید
تست های لازم و تجویزی توسط پزشک را قبل از پلاسماجت بطور کامل انجام دهید
قبل از پلاسماجت صورت خود را تمیز کنید که مواد آرایشی نداشته باشد.

مراقبت بعد از پلاسماجت روی بینی :

روش پلاسماجت تهاجمی نبوده ، به دوره نقاهت و استراحت نیازی ندارد، فقط بعد از پلاسماجت احتمال سوزش و تورم و قرمزی وجود دارد که پزشک معالج کرم های مخصوص را تجویز کرده و استفاده کنید . تاثیر این روش تا پنج سال است . این روش فقط ظاهر بینی را تغییر داده. پلکسر یه درمان غیر تهاجمی است و جای زخم تا یک هفته از بین میرود . دیگر مراقبت های پس از پلاسماجت بینی :
تا 48 ساعت بعد از پلاسماجت میتوانید برای کم شدن تورم از کمپرس یخ استفاده کنید .
بعد از 48 میتوانید صورت خودتان را شست و شو دهید ولی قسمت هایی که پلاسماجت انجام شده است را به آرامی شست و شو دهید
یک هفته بعد از پلاسماجت از مصرف داروی انعقاد خون خودداری کنید .
یک هفته بعد از پلاسماجت استفاده از دخانیات خودداری کنید .
بعد از پلاسما جت تا دو هفته از قرار گرفت در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید همچنین حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
بعد از دو هفته حتما برای چکاپ پیش پزشک معالج ، مراجعه کنید
مزایای پلاسماجت روی بینی :
این روش نسبت به روش های دیگر عوارض کم تر و امن تر است . عوارض این روش سوختگی سطحی پوست است که جای سوزن های پلکسر است که طی زمان کوتاه از بین میرود .

محدودیت استفاده از پلاسماجت

پلاسماجت برای افرادی ممنوع است از جمله :
خانم های باردار
افراد دیابتی
کسانی که مشکل انعقاد خون دارند
بیماران مبتلا به صرع
بیماران مبتلا به سرطان
بیماران مبتلا به بیماری غدد
بیمارانی که در قلبشان هولتر دارند
در قسمتی که پلاسماجت انجام میشود نباید فلزی به کار رفته باشد.