باید و نباید کاشت ابرو
۰۷
شهریور

بایدها و نبایدهای کاشت ابرو

باید ها و نباید های کاشت ابرو

توصیه هایی برای قبل از کاشت ابرو

کاشت ابرو بر خلاف سایر روش های زیبایی ، راه کاری کاملا طبیعی برای داشتن ابروهای پر میباشد که همراه با عمل انجام میگیرد .بایدها و نبایدهای کاشت ابرو را بعد عمل رعایت کنیم تا مشکلی برای ابرو و پوست پیش نیاید و عمل نتیجه خوبی حاصل شود .

این عمل همانند عمل های دیگر نیاز به مراقبت های قبل و بعد است که:

باید و نباید کاشت ابرو قبل از  عمل کاشت ابرو

باید و نباید  قبل از  عمل کاشت ابرو از 1 روز تا 1 ماه است

از یک ماه قبل از عمل بهتر است مصرف سیگار ، قلیان و هر گونه دودی جات را قطع کنید و میزان مصرف قبل از روز جراحی به صفر برسد.

48 ساعت قبل از پیوند مو از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

۱۰ روز قبل از تاریخ عمل از مصرف قرص و کپسول هر نوع ویتامینی خودداری کنید. تأکید می‌شود که هر نوع ویتامینی را کنار بگذارید.

استفاده از دارو های آسپرین و هرگونه داروی ضد انعقاد خون به مدت 10 روز قبل از عمل کاشت ابرو ممنوع می باشد و مصرف آن‌ها را ۱۰ روز قبل از عمل پیوند مو قطع کنید.

شست و شوی و تمیزی ابرو و صورت پیش از عمل کاشت الزامی است.

پیش از پیوند ابرو ، بهتر است از خوراکی های سبک ولی مفید و مقوی استفاده کنید .

از چند روز مانده به عمل پیوند ابرو می بایست مصرف داروهای تقویت کننده و تحریک کننده رشد مو مانند ماینوکسیدیل را متوقف کنید.

شب پیش از عمل می بایست استراحت و خواب کافی داشته باشید تا برای عمل آماده باشید.

۱ تا ۲ روز قبل از عمل از مصرف هرگونه داروی مسکن پرهیز کنید.

بایدها و نبایدهای کاشت ابرو روز عمل

صبحانه سبکی را انتخاب کنید ، از مصرف قهوه یا نوشیدنی­‌های حاوی کافئین اجتناب کنید زیرا این مواد خوراکی ریسک خونریزی و حساسیت به داروها را افزایش می‌­دهند..

برخی از داروها مانند داروی مخصوص فشار خون باید مانند قبل مصرف شود، مگر آنکه پزشک از شما بخواهد مصرف آن را قطع کنید.

باید لباس­‌هایی بپوشید که به راحتی از بدن خارج شوند و از سمت سر تنگ نباشند که فورا پس از عمل باعث شل شدن گرافت­‌های پیوند شده شود. ساعت، جواهرات خود را در بیاورید.

اگر از لنز چشمی استفاده می­‌کنید و شب­‌ها هنگام خواب آنها را خارج می­‌کنید باید قبل از عمل نیز این لنز­ها را خارج نمائید.

پزشک پیشنهاد می­‌کند که عینک آفتابی به همراه داشته باشید که پس از عمل بتواند نقاط تحت جراحی را به طور کامل پوشش دهد

مراقبت های مورد نیاز بعد از کاشت ابرو

مصرف مسکن برای تسکین درد و ورم بعد از کاشت :ممکن است برخی از افراد پس از کاشت ابرو با درد و یا تورم مواجه شوند.

دوری از نور آفتاب:یکی از مواردی که پس از انجام عمل کاشت ابرو باید به آن توجه ویژه ای شود، عدم قرار گیری در برابر نور مستقیم آفتاب می باشد. زیرا نور مستقیم آفتاب دارای اشعه های مضری بوده و ممکن است سبب آسیب به فولیکول های کاشته شده شود.در صورت ضرورت می توان هنگام قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب از عینک آفتابی با شیشه های نسبتا بزرگ و یا کلاه لبه دار استفاده نمود.

جلوگیری از رسیدن رطوبت به ابروها : یکی از مهمترین توصیه هایی که پزشکان پس از کاشت ابرو دارند، این است که در روز های ابتدایی از رسیدن رطوبت به ابرو ها جلوگیری شود. این کار بهتر است تا 5 روز ادامه داشته باشد. زیرا در 5 روز اول رطوبت می تواند باعث بروز مشکلات عمده ای شود که برای سلامتی ابروهای کاشته شده ضرر دارد. در نتیجه رعایت کردن این مورد می تواند کمک کند تا کاشت ابرو نتیجه بهتری را به همراه داشته باشد

وارد نکردن فشار به ابروها :در روزهای ابتدایی باید از وارد شدن فشار به ابروها جلوگیری شود. در این مدت با دقت بسیار بیشتری ابروها را شست و شو دهید. از روز ششم می توان اقدام به شستن ابروها نمود. این کار باید با ظرافت خاصی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است ابروهای کاشته شده سست شوند. این موضوع می تواند در کسب نتیجه ایده آل اختلال ایجاد نماید. بنابراین هنگام شستن ابرو ها، دقت بسیار بیشتری به خرج دهید.

 شستشوی بعد از کاشت ابرو :با گذشت 5 روز از عمل کاشت ابرو می توان اقدام به شستن ابرو ها نمود. برای تمیز شدن ابرو ها نیاز است از مواد شوینده استفاده شود. اما باید دقت شود که شوینده های قوی ممکن است در ابتدا مضر باشند. بهتر است در ابتدا با شوینده های ملایم اقدام به شستن ابرو ها نمود. بهترین گزینه برای شروع شست وشوی ابرو ها پس از کاشت صابون بچه یا شامپو بچه می باشد. زیرا معمولا محصولات شوینده بچه ها بسیار ملایم تر از محصولاتی بوده که برای افراد بزرگسال تولید می شوند. در نتیجه استفاده از شامپو بچه و یا صابون بچه برای شست و شوی ابرو از روز پنجم به بعد، می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

 عدم استفاده از کمپرس یخ :  از قرار دادن کمپرس یخ و یخ بصورت مستقیم روی ابروها خودداری کنید . در صورت نیاز می توان از کمپرس یخ بر روی چشم ها استفاده نموده و از قرار دادن یخ بر روی ابروها خودداری نمایید. 

کشیدن بخیه ها :در اغلب روش های مدرن از بخیه های جذبی استفاده می شود. در صورت استفاده از این نوع نخ ها نیازی به کشیدن بخیه ها وجود ندارد. در برخی از روش ها هنوز هم از بخیه های غیر جذبی استفاده می شود. در این صورت باید 10 الی 12 روز پس از کاشت ابرو اقدام به کشیدن بخیه ها نمود. این موضوع باعث می شود تا هیچ گونه عفونت و مشکلی در محل بخیه ها به وجود نیاید. در صورتی که بخیه ها غیر جذبی بوده، کشیدن آنها در موعد مقرر از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

استفاده از رنگ و مواد شیمیایی :حداقل به مدت سه هفته از هیچ گونه رنگ و یا مواد شیمیایی در ابروهای کاشته شده و یا حتی موهای کاشته شده استفاده نشود. 3  هفته بعد از کاشت ابرو استفاده از رنگ و یا هر نوع مواد شیمیایی دیگر مشکل خاصی نخواهد داشت. البته هر چه کمتر از مواد شیمیایی استفاده شود، بهتر است.

انجام بایدها و نبایدهای کاشت ابرو می تواند در سلامتی ابروهای کاشته شده تاثیر بسزایی داشته باشد. افرادی که برای نتیجه عمل خود اهمیت قائل می باشند، می توانند از این توصیه ها بیشترین بهره را ببرند. زیرا این توصیه ها نظر پزشکان متخصص بوده و نظر شخصی نمی باشند بنابراین عمل نمودن به این توصیه ها بسیار مفید و تاثیر گذار می باشد.